Vitana > Products > БЕЗ ГЛУТЕН > БРАШНО ОД БАДЕМИ

БРАШНО ОД БАДЕМИ

449ден

БЕЗГЛУТЕНСКО БРАШНО  ОДЛИЧНО ЗА КЕТО ИСХРАНА

Net 200гр

In stock

Опис

 

Опис на производот

Бадемово брашно Dragon Superfoods е направено од висококвалитетни органски излупени варени (полномасни) бадеми, мелени до фина текстура.

Кои состојки ги содржат?

Брашно од бадеми*(100%).

*од органско земјоделство

Употреба

Директна употреба.

Хранлива вредностна100гр
Енергија2457.0kJ/616.0kcal
Масти53,0 гр
од кои заситени масти4,0 гр
Јаглехидрати8,8 гр
од кои шеќери4,6 гр
Протеини22,0 гр
Растителни влакна9,9 гр
Сол0,05 гр