Vitana > Products > БЕЗ ГЛУТЕН > ЕРИТРИТОЛ ПРАШОК

ЕРИТРИТОЛ ПРАШОК

279ден

ПРИРОДЕН ЗАСЛАДУВАЧ СО НУЛА ШЕЌЕРИ И НУЛА КАЛОРИИ

Net 250гр

In stock

Опис

 

Опис на производот

Еритритолот е природен засладувач со 0 шеќери и 0 калории, кој има доста сличен вкус со белиот шеќер.

– природен засладувач со нула шеќери
– нула калории
– не предизвикува вознемиреност во стомакот кога се користи правилно
-пријателски за кето
– погоден за пијалоци, десерти, пекари
– 100% органски

Кои состојки ги содржат?

Еритрол
*од органско земјоделство.

Употреба

За директна употреба.

Хранлива вредностна 100 гр
Енергија400 Kcal/ 1 701 kJ
Масти0,05 гр
од кои заситени0,02 гр
Јаглехидратимин 99,89 гр
од кои шеќери0,03 гр
Протеини0,01 гр
Растителни влакна0,1 гр
Сол0 гр