Vitana > Products > БЕЗ ГЛУТЕН > КАКАО ПУТЕР

КАКАО ПУТЕР

249ден

НЕРАФИНИРАНО РАСТИТЕЛНО МАСЛО ДОБИЕНО ОД ВИСОКОКВАЛИТЕТНИ ЗРНА КАКАО

Net 100мл

In stock

Опис

 

Опис на производот

Добиен од висококвалитетни зрна какао, Dragon Superfoods Какао Путер е чисто, нерафинирано растително масло, погодно за кулинарска употреба како и за козметички цели.-нерафинирано растително масло
-од висококвалитетно какао
– се користи за десерти и слатки
– природен производ за нега на кожа
– идеален засилувач на чоколадо тен во лето
– сурово
-пријателски за кето
– 100% органски

Кои состојки ги содржат?

Какао*(100%).

*од органско земјоделство

Употреба

Директна употреба.

Хранлива вредностна 100 гр
Енергија891 Kcal/ 3663 kJ
Масти92-99 гр
од кои заситени масти60 гр
Јаглехидрати0 гр
од кои шеќери0 гр
Протеини0 гр
Растителни влакна0 гр
Сол0 гр