Vitana > Products > БЕЗ ГЛУТЕН > КОКОСОВ ПЕЧЕН ЧИПС ОРГАНСКИ

КОКОСОВ ПЕЧЕН ЧИПС ОРГАНСКИ

99ден

ТРОПСКИ ОРГАНСКИ ЧИПС

1. ОРГАНСКО потекло
2. Богат со витамини А, Е и Б витамини.
3. Содржи многу диетални влакна, разни масти и органски киселини.
4. Наверојатен вкус и неодолива арома.

Нето 100гр

In stock

Опис

 

Опис на производот

Кокосовиот печен чипс со неговата мала и слатка димензија освен што има неверојатен вкус, има и многу бенефити за човечкото здравје.

Кои состојки ги содржат?

100% печен ОРГАНСКИ кокос

Алергени: може да содржи траги од кикирики, сусам и јатки.

Како и зошто се добри?

Со редовна употреба, метаболизмот на човекот се нормализира и се намалува количеството на холестерол во крвта. Позитивно влијае на зголемување на енергијата, концентрацијата и допринесува за подобро памтење и вид.

Употреба

Лесно е да ја збогатите домашната исхрана со овој исклучителен производ. Идеален за здрава ужинка, или да ја додадете во вашиот здрав доручек – овесна каша или смути и најразлични торти и колачи.

Хранлива вредностна 100гр
Енергија2760.0kJ/670.0kcal

Масти65.0 гр

од кои заситени масти57.0 гр
Јаглехидрати7.4 гр
од кои шеќери7.4 гр
Протеини6.9 гр
Растителни влакна16.3 гр
Сол0.24 гр