Vitana > Products > БЕЗ ГЛУТЕН > МАКА ПРАШОК ОРГАНСКИ

МАКА ПРАШОК ОРГАНСКИ

349ден

ПРИРОДЕН ЗАСИЛУВАЧ НА ПЛОДНОСТА

– засилувач на енергија
– природен засилувач на плодноста
– не содржи хормони
– без глутен
– 100% органски

Нето 200гр

In stock

Опис

 

Опис на производот

Мака во прав Dragon Superfoods се користи како природен засилувач на енергија. Во источната култура, тој е познат и како природен засилувач на плодноста.

– засилувач на енергија
– природен засилувач на плодноста
– не содржи хормони
– без глутен
– 100% органски

Кои состојки ги содржат?

Органска мака во прав (100%).
*од органско земјоделство

Употреба

За директна употреба. Препорачана употреба: 5-10 g на ден.

Органска сертификација на производот од BG-BIO-22

Хранлива вредностна 100гр
Енергија342 kcal/ 1448kJ
Масти0.6гр
од кои заситени масти0.2гр
Јаглехидрати67гр
од кои шеќери24гр
Протеини12гр
Растителни влакна10гр
Сол0.53гр