Vitana > Products > БЕЗ ГЛУТЕН > ОРГАНСКИ БАР СО ПУТЕР ОД ЛЕШНИК

ОРГАНСКИ БАР СО ПУТЕР ОД ЛЕШНИК

99ден

ОДЛИЧЕН БАР СО ВКУС НА ЛЕШНИК И УРМИ

Net 30гр

Не е на залиха

Опис

 

Опис на производот

Вкусниот путер од лешник и слатките урми се она што го прави овој бар одличен.

Уживајте во балансот:

– по вкус –  сладок со вкус на лешник
– со содржина на макронутриенти – убав сооднос на протеини / јаглехидрати / масти

Кои состојки ги содржат?

Паста од урми, таан од лешници (34%), овесни снгулки без глутен, лешник 6%.сол.
*од органско земјоделство

Употреба

За директна употреба.

Хранлива вредностна 100 гр
Енергија 469 Kcal/ 1955 kJ
Масти26,0 гр
од кои заситени2,0 гр
Јаглехидрати45,0 гр
од кои шеќери 36,0 гр
Протеини9,0 гр
Растителни влакна10,0 гр
Сол0,04 гр