Vitana > Products > БЕЗ ГЛУТЕН > ОРГАНСКИ МЕД 240 гр

ОРГАНСКИ МЕД 240 гр

249ден

Вистински нектар на Боговите!

    1. ОРГАНСКО потекло.
    2. Засилувач на енергија и градител на имунитет
    3. Природен антисептик со антиинфламаторни својства

Нето 240гр

In stock

Опис

 

Опис на производот

Произведен во еколошки чистите региони на Македонија, ВИТАНА Органскиот мед може да се најде во повеќе бои: од светло жолта до темно кафеава боја. 100% природен, сладок, направен исклучиво од пчели.

Кои состојки ги содржат?

100% ОРГАНСКИ МЕД.

Како и зошто се добри?

Медот се користи не само како прехранбен производ, туку и е опишан во традиционалната медицина како алтернативен лек за клинички состојби, почнувајќи од заздравување на рани до лекување на карцином.

Употреба

Општо земено, препорачливи се до 3 лажици мед дневно. Една до две лажици мед наутро со овошје или житарки и една лажица пред спиење. Бидете сигурни дека никој не е алергичен на мед пред да го конзумирате.

Хранлива вредностна 100гр
Енергија1396kJ / 339 kcal
Масти0гр
од кои заситени масти0гр
Јаглехидрати81.1гр
од кои шеќери81.1гр
Протеини0.1гр
Растителни влакна0гр
Сол0гр