Vitana > Products > БЕЗ ГЛУТЕН > ОРГАНСКИ ПУТЕР ОД ЛЕШНИК и МЕД 95 гр

ОРГАНСКИ ПУТЕР ОД ЛЕШНИК и МЕД 95 гр

159ден

ПУТЕР ОД ОРГАНСКИ ЛЕШНИК И МЕД – едноставно совршен вкус!

    1. ОРГАНСКО производство
    2. Одличен извор на висококвалитетни растителни протеини и антиоксиданси.
    3. Најдобар засилувач на природниот имунитет

Нето 95гр

In stock

Опис

 

Опис на производот

Органскиот путер од лешник и мед се добива со мелење на свежо печени, органски лешници, природно засладени со органски мед! Нема додадено шеќер или сол и не содржи палмино масло.

Кои состојки ги содржат?

84.7% органски лешник, 15% органски мед, 0.3% органски лецитин од сончоглед.

Како и зошто се добри?

ОРГАНСКИТЕ лешници и медот се преполни со хранливи материи, вклучувајќи витамини, минерали, антиоксиданси и здрави масти.

Употреба

Магичната комбинација на две од најздравите намирници во светот ја прави совршена за секојдневна употреба. Директно од лажица е најдобрата употреба поради неговиот фантастичен вкус. Осигурајте се дека никој не е алергичен на лешници и/или мед пред да го конзумирате.

Хранлива вредностна 100гр
Енергија577.6 kcal
Масти49.92гр
од кои заситени масти3.61гр
Јаглехидрати30.56гр
од кои шеќери20.33гр
Протеини12.08гр
Витамин Е12.22мг
Сол0.81мгр