Vitana > Products > БЕЗ ГЛУТЕН > ОРГАНСКИ ПУТЕР ОД ЛЕШНИК 100% 95 гр

ОРГАНСКИ ПУТЕР ОД ЛЕШНИК 100% 95 гр

159ден

ПУТЕР ОД ОРГАНСКИ ЛЕШНИК – СОВРШЕНА ХРАНА ЗА ТЕЛОТО И УМОТ

    1. ОРГАНСКО производство
    2. Одличен извор на висококвалитетни растителни протеини.
    3. Богат со незаситени масти, има кардиозаштитни својства.

Нето 95гр

In stock

Опис

 

Опис на производот

Органскиот путер од лешник се добива со мелење на свежо печени, органски лешници – и тоа е тоа! Нема додадено шеќер или сол и не содржи палмино масло.

Кои состојки ги содржат?

99.7% органски лешник, 0.3% органски лецитин од сончоглед.

Како и зошто се добри?

Лешниците се преполни со хранливи материи, вклучувајќи витамини, минерали, антиоксиданси и здрави масти.

Употреба

Директно од лажица е најдобрата употреба поради неговиот фантастичен вкус. Алтернативно, има одличен вкус кога е нанесен на леб или додаден во смути. Осигурајте се дека никој не е алергичен на лешник пред да се конзумира.

Хранлива вредностна 100гр
Енергија646 kcal
Масти62.4гр
од кои заситени масти4.51гр
Јаглехидрати17.6гр
од кои шеќери4.89гр
Протеини15.03гр
Витамин Е15.28мгр
Сол0.01мгр