Vitana > Products > БЕЗ ГЛУТЕН > ОРГАНСКО БРАШНО ОД КИКИРИКИ

ОРГАНСКО БРАШНО ОД КИКИРИКИ

219ден

БЕЗГЛУТЕНСКО БРАШНО СО МНОГУ ПРОТЕИНИ И НЕОДОЛИВ ВКУС НА КИКИРИКИ

Net 200гр

In stock

Опис

 

Опис на производот

Брашното од кикирики е без глутен со неодолив вкус и мирис на кикирики и висока содржина на протеини.

-без глутен
– 49% протеини
– влакна
– содржи минерали како магнезиум и калциум
– сурово
– 100% органски

Кои состојки ги содржат?

100% органско брашно од делумно обезмастени кикирики.
*од органско земјоделство

Употреба

За директна употреба. Може да се пече.

Хранлива вредностна 100 гр
Енергија397 kcal/ 1670 kJ
Масти9,7 гр
од кои заситени1,9 гр
Јаглехидрати21,8 гр
од кои шеќери8,4 гр
Протеини49,3 гр
Растителни влакна12,6 гр
Сол0,01 гр