Vitana > Products > БЕЗ ГЛУТЕН > ПРОТЕИН ОД ГРАШОК ОРГАНСКИ

ПРОТЕИН ОД ГРАШОК ОРГАНСКИ

299ден

Лесно сварливи растителни протеини

  1. Органско производство
  2. 84.5 грама протеин на 100 грама
  3. Извор на важни минерали
  4. Лесно сварлив
  5. Без шеќер

Нето 200гр | за 14 дена

In stock

Опис

 

Опис на производот

Протеините од ГРАШОК се вид на бавни протеини со низа предности.

Поради нивната лесна сварливост, протеините од ГРАШОК се еден од најдобрите извори на протеини, особено во споредба со животинските.

Протеините од ГРАШОК се богати со витамини и минерали како витамин Е, железо, магнезиум, цинк, фосфор и калиум.

Кои состојки ги содржат?

100% протеин од ГРАШОК од ОРГАНСКО производство.

Како и зошто се добри?

Процесот на добивање на протеин од грашок е природен процес на внимателно и нежно чистење, сушење и мелење во прав. Протеините помагаат во одржување и зголемување на мускулната маса.

Употреба

Измешајте 3 лажички (15гр) протеин (повеќе за спортисти) во омилениот пијалок секој ден. Земете пред или после вежбање. Додадете во смути, природни сокови или супи.

Хранлива вредностна 100гр
Енергија1591.0kJ / 376.0kcal
Масти4.7гр
од кои заситени масти1.18гр
Јаглехидрати6.13гр
од кои шеќери0.1гр
Протеини84.5гр
Растителни влакна2.5гр
Сол2.13гр