Vitana > Products > Е-продавница > ПУТЕР ОД ЛЕШНИК И МЕД

ПУТЕР ОД ЛЕШНИК И МЕД

199ден

СОВРШЕНА КОМБИНАЦИЈА НА ДВЕ ОД НАЈЗДРАВИТЕ НАМИРНИЦИ ВО СВЕТОТ!

1. Кремаста структура
2. Без додадени шеќери
3. Не содржи палмино масло
4. Одличен извор на здрави масти и протеини
5. Богат со антиоксиданси, витамини и минерали

Нето количина: 200 гр

In stock

Опис

 

Опис на производот

Путерот од лешник и мед се добива со мелење на свежо печени лешници, природно засладени со високо квалитетен шумски мед! Нема додадено шеќер  и не содржи палмино масло.Одличен извор на здрави масти, протеини, витамини и минерали.

Кои состојки ги содржат?

Состојки: Лешник 91 % , Шумски мед 9% , Хималајска сол.
Алергени: Лешник, мед.

Како и зошто се добри?

Лешниците и медот се преполни со хранливи материи, вклучувајќи витамини, минерали, антиоксиданси и здрави масти.

Употреба

Магичната комбинација на две од најздравите намирници во светот ја прави совршена за секојдневна употреба. Директно од лажица е најдобрата употреба поради неговиот фантастичен вкус.
Одличен додаток во секој здрав оброк, смути или овесна каша. Осигурајте се дека никој не е алергичен на лешници и/или мед пред да го конзумирате. Уживајте во прекрасниот оброк!

 

Хранлива вредностна 100гр
Енергија717Kcal / 3000KJ


Масти67.25гр ± 5.77%
од кои заситени5.53гр ± 0.17 %
Јаглехидрати10гр
од кои шеќери7.40гр ± 0.32%
Протеини15.75гр ± 0.18%
Растителни влакна4.60гр ± 1.30%
Сол0.12гр ± 0.002%