Vitana > Products > БЕЗ ГЛУТЕН > СЕМЕ ОД ТИКВА без лушпа ОРГАНСКО

СЕМЕ ОД ТИКВА без лушпа ОРГАНСКО

149ден

Хранлив извор на растителни протеини

  1. Органско производство
  2. Богат извор на антиоксиданси
  3. Извор на различни минерали
  4. Ги подобрува когнитивните функции.

Нето 200 гр

In stock

Опис

 

Опис на производот

ОРГАНСКИТЕ семиња од тиква се едни од најдобрите извори на цинк и витамин Е, и активно помагаат во зачувување на здравјето на кожата, косата и ноктите.

Кои состојки ги содржат?

100% ОРГАНСКО семе од тиква.

Како и зошто се добри?

Омега 3 и Омега 6 масните киселини присутни во семките од тиква ја чистат кожата и го штитат срцето.

Употреба

Се препорачува семето од тиква да се јаде сурово, да се додаде во салата, смути или житарки за појадок.

Хранлива вредностна 100гр
Енергија2479kJ / 593kcal
Масти49гр
од кои заситени масти8.7гр
Јаглехидрати4.7гр
од кои шеќери1.4гр
Протеини30.2гр
Растителни влакна6гр
Сол0.02гр