Vitana > Products > БЕЗ ГЛУТЕН > СТЕВИА ЗАСЛАДУВАЧ ОРГАНСКИ

СТЕВИА ЗАСЛАДУВАЧ ОРГАНСКИ

299ден

ОРГАНСКА СТЕВИА е сладок лист употребуван од страна на индијанските племиња пред повеќе од стотици години токму поради своите извонредни карактеристики

  1. Органско производство
  2. Помага за намалување на тежина
  3. БЕЗ калории
  4. Одличен за регулација на крвен притисок

Нето 200 гр

In stock

Опис

 

Опис на производот

Како резултат на уникатниот природен вкус и нискиот гликемиски индекс, Стевиа е идеална диетална храна за сите, особено за дијабетичари и луѓе со срцеви проблеми.

Кои состојки ги содржат?

100% СТЕВИА лист од Органско производство.

Како и зошто се добри?

Стевиа е единствената нискокалорична природна алтернатива на белиот шеќер без вештачки засладувачи, што го прави овој производ идеална диетална храна. Како резултат на неговиот уникатен вкус и природна сладост, се препорачува за губење на тежината, одржување на витка фигура и за сите оние кои водат здрав начин на живот.

Употреба

1 лажичка ОРГАНСКА Стевиа = 2 лажички бел шеќер. Воведете го во вашата дневна исхрана и уживајте во омилените џемови, компоти, десерти и колачи, но сега со многу помалку калории.

Хранлива вредностна 100гр
Енергија51kJ / 12kcal
Масти0гр
од кои заситени масти0гр
Јаглехидрати1-5гр
од кои шеќери0гр
Протеини0гр
Растителни влакна0гр
Сол0гр