Vitana > Products > БЕЗ ГЛУТЕН > СУВО ГРОЗЈЕ

СУВО ГРОЗЈЕ

39ден

СУВО ОВОШЈЕ КОЕ ВЕДНАШ ЈА ЗГОЛЕМУВА ВАШАТА ЕНЕРГИЈА

1. БЕЗ ГМО
2. Богато со витамините Ц ,К и Б-6
3. Голем извор на калциум , натриум, железо , магнезиум и фосфор
4. Богата со диетални влакна и не содржи масти .

Net 100гр

In stock

Опис

 

Опис на производот

Одличен извор на железо, бакар и Б витамини.Со овој поволен нутритивен состав сувото грозје е намирница идеална за зајакнување на крвта и зголемување на производството на црвени крвни зрнца.

Кои состојки ги содржат?

100% природно сушено грозје

Алергени: може да содржи траги од соја,сусам и јатки

Како и зошто се добри?

Сувото грозје е богато со природен шеќер, фруктоза и како резултат на тоа многу брзо дава енергија на вашиот организам. Одлично влијае врз видот, ја намалува киселоста во организмот и превенира од малигни заболувања.

Употреба

Лесно е да ја збогатите домашната исхрана со овој исклучителен производ. Може да се користи како ужинка или да ја додадете во вашиот здрав доручек – овесна каша или смути.

Хранлива вредностна 100гр
Енергија299 Kcal/1251 KJ
Масти0,5 гр
од кои заситени масти0 гр
Јаглехидрати79 гр
од кои шеќери8 гр
Протеини3 гр
Растителни влакна4 гр
Сол0 гр