Vitana > Products > БЕЗ ГЛУТЕН > СУШЕНА БРУСНИЦА

СУШЕНА БРУСНИЦА

69ден

Супер храна за здрав уринарен тракт

1. БЕЗ ГМО
2. Богато со калиум,магнезиум и хром
3. Изобилува со A и Ц витамини
4. Богата со диетални влакна и не содржи масти

Net 100гр

Не е на залиха

Опис

 

Опис на производот

Бидејќи брусницата е во цело зрно и сушена има многу изразена овошна арома. Преставува одличен извор на различни витамини, минерали со огромно влијание врз вашето здравје.

Кои состојки ги содржат?

100% природно сушена брусница

Алергени : може да содржи траги од соја,сусам и јатки

Како и зошто се добри?

Сушената брусница превенира од инфекции на уринарниот тракт. Изобилува со здрави, уникатни состојки и се користи како превенција за појава на различни видови канцер.

Употреба

 Лесно е да ја збогатите домашната исхрана со овој исклучителен производ. Може да се користи како ужинка или да ја додадете во вашиот здрав доручек – овесна каша или смути.

Хранлива вредностна 100гр
Енергија1424 kJ/ 340,5kcal
Масти0,55 гр
од кои заситени масти0 гр
Јаглехидрати83,68 гр
од кои шеќери72,75 гр
Протеини0,24 гр
Растителни влакна4,81 гр
Сол0 гр