Vitana > Products > БЕЗ ГЛУТЕН > ЃУМБИР ВО ПРАВ ОРГАНСКИ

ЃУМБИР ВО ПРАВ ОРГАНСКИ

329ден

ОРГАНСКА БИЛКА СО МНОГУ ЗДРАВСТВЕНИ ПРИДОБИВКИ

– зајакнува на имунитетот
– го забрзува метаболизмот
– добро за дигестивниот систем
– природен антиоксиданс
– може да се користи како зачин за јадења и супи, за правење чај, додаден во некои десерти
– 100% органски

Нето 200гр

In stock

Опис

 

Опис на производот

Ѓумбирот во прав Dragon Superfoods е висококвалитетна органска билка, која со години се користи како пикантен зачин со многу здравствени придобивки. Dragon Superfoods Ginger Powder е 100% сушен органски корен од ѓумбир. Оваа суперхрана, позната како зачин, има пиперка лут вкус, арома на цитрус и ефект на затоплување.

– зајакнува на имунитетот
– го забрзува метаболизмот
– добро за дигестивниот систем
– природен антиоксиданс
– може да се користи како зачин за јадења и супи, за правење чај, додаден во некои десерти
– 100% органски

Кои состојки ги содржат?

Органски ѓумбир во прав (100%).
*од органско земјоделство

Може да содржи траги од јаткасти плодови.

Употреба

Препорачана употреба: 4 g на ден. Подгответе Dragon Superfoods Ѓумбир во прав како чај, додадете го во супи, солени јадења, како и колачи, колачиња и gingerbread. Совршено одговара и за свежи сокови, смути од овошје и зеленчук.

Органска сертификација на производот од BG-BIO-22

Хранлива вредностна 100гр
Енергија89kcal/ 377kJ
Масти0.8гр
од кои заситени0.2гр
Јаглехидрати18гр
од кои шеќери1.7гр
Протеини1.8гр
Растителни влакна2гр
Сол0.01гр