Vitana > Products > ВЕГАНСКИ > ОВЕСНИ СОЛЕНКИ

ОВЕСНИ СОЛЕНКИ

59ден

ОДЛИЧНО РЕШЕНИЕ ЗА ЗДРАВА УЖИНКА ВО ДВИЖЕЊЕ

Net 50гр

In stock

Опис

 

Опис на производот

Можете да грицкате на солени стапчиња во секое време и насекаде. Изберете вкус на морска сол за:

–  одлично решение за ужина во движење
– органска алтернатива

Кои состојки ги содржат?

Овесно брашно 45%, пченично брашно, кокосово масло без мирис , пченично тесто. Морска сол 2% *
*од органско земјоделство.

Употреба

За директна употреба.

Хранлива вредностна 100 гр
Енергија1780.0kJ/422.0kcal
Масти9,8 гр
од кои заситени6,9 гр
Јаглехидрати71,00 гр
од кои шеќери1,9 гр
Протеини9,1 гр
Растителни влакна6,1 гр
Сол1,8 гр