Vitana > Products > БЕЗ ГЛУТЕН > ПРОТЕИНСКИ ШЕЈК КАКАО ВАНИЛА ОРГАНСКИ

ПРОТЕИНСКИ ШЕЈК КАКАО ВАНИЛА ОРГАНСКИ

369ден

Цели, вкусни и лесно сварливи протеини од растително потекло во пијалок со вкус на ванила

  1. Органско производство
  2. >61 грама протеин на 100 грама
  3. Совршен вкус на ВАНИЛА
  4. Лесно сварлив
  5. 100% растително потекло

Нето 200 гр

In stock

Опис

 

Опис на производот

МАКСИМАЛЕН ЕФЕКТ ОД РАСТИТЕЛНИ ПРОТЕИНИ СПОЕНИ СО ЕДНОСТАВНА ФОРМУЛА!

Растителен протеински напиток со фантастичен вкус!

Една порција (25гр) органски протеин од ванила содржи >15гр квалитетен протеин, растворлив во вода, со пријатен вкус и свиленкаста кремаста текстура. Овој протеински пијалок ви нуди најдобро можно искористување на протеините, бидејќи телото лесно ги вари и апсорбира растителните протеини.

Кои состојки ги содржат?

70% протеин од ЧИА, 15% какао,15% сируп од кокос, 0,2% прашок од ВАНИЛА од Органско потекло.

Како и зошто се добри?

Мешавината од внимателно избрани состојки обезбедува совршена комбинација на хранливи материи, одличен вкус и совршен состав од есенцијални аминокиселини.

Употреба

Измешајте 25 грама протеински прав со 0.25 литри омилен пијалок (вода, млеко, растително млеко). Можете исто така да ги додадете во друг пијалак по желба или да го користите во разни рецепти за здрави десерти. Подготвениот пијалок чувајте го во фрижидер и консумирајте го истиот ден. Не изложувајте го пакувањето на топлина или на директна светлина.

Хранлива вредностна 100гр
Енергија1671kJ / 395kcal
Масти4.8гр
од кои заситени масти2.6гр
Јаглехидрати24.2гр
од кои шеќери14.6гр
Протеини61.2гр
Растителни влакна3.4гр
Сол0.24гр