Vitana > Products > БЕЗ ГЛУТЕН > ТАПИОКА БРАШНО ОРГАНСКО

ТАПИОКА БРАШНО ОРГАНСКО

119ден

БЕЗГЛУТЕНСКИ НЕУТРАЛЕН СКРОБ – ОДЛИЧНА ЗАМЕНА ЗА БЕЛОТО БРАШНО

– органски скроб
– фин бел прав
– алтернатива на пченично брашно
– алтернатива од пченкарен скроб
– совршен како згуснувач
– погоден за готвење
– без глутен
– веган

Нето 200гр

In stock

Опис

 

Опис на производот

Tapioka Flour Dragon Superfoods е со фина текстура на бел прав и неутрален вкус и арома. Брашно од тапиока Dragon Superfoods е органски скроб добиен од корените на растението маниока. Ситната бела конзистентност на прашокот без глутен го прави погоден за додавање во јадења без глутен како алтернатива на белото брашно. Посебно познато како згуснувач, брашното од тапиока лесно го заменува пченкарниот скроб.

– органски скроб
– фин бел прав
– алтернатива на пченично брашно
– алтернатива од пченкарен скроб
– совршен како згуснувач
– погоден за готвење
– без глутен
– веган

Кои состојки ги содржат?

100% органски тапиока скроб.
*од органско земјоделство

Употреба

За директна употреба. Се пече.

Органска сертификација на производот од BG-BIO-22

Хранлива вредностна 100гр
Енергија358 kcal/ 1519kJ
Масти0.02гр
од кои заситени масти0.01гр
Јаглехидрати89гр
од кои шеќери3.4гр
Протеини0.2гр
Растителни влакна0.9гр
Сол0.01гр