Vitana > Produkte > E-SHITORE > FARA LIRI TERREN ORGANIKE

FARA LIRI TERREN ORGANIKE

79ден

Burim i pasur i LIGNANI – antioksidantë të fuqishëm

  1. Prodhimi organik
  2. Jashtëzakonisht e pasur me fibra
  3. Burim i pasur i liganinave, të cilat mund të zvogëlojnë rrezikun e kancerit
  4. Përmbajnë proteina bimore me cilësi të lartë

Neto 150g

Ka stok

Përshkrim

 

Përshkrim i produktit

Për shekuj me radhë, fara e lirit ka qenë e njohur gjerësisht për cilësinë dhe vetitë e saj shëruese. Prandaj, nuk është për t’u habitur që ajo fitoi emrin “Linum usitatissimum”, që do të thotë – më e dobishmja.

Përmbajtja

100% farë liri ORGANIKE.

Si dhe pse janë të mirë?

Vetëm një lugë i vogël farë liri përmban një sasi të madhe të proteinave, fibrave dhe acideve yndyrore omega-3, përveç që është një burim i pasur i vitaminave dhe mineraleve të ndryshme.

Përdorimi

Doza e rekomanduar ditore është 1-2 lugë të vogël. Fara e lirit janë një shtesë e përsosur për musli, smoothie, salca sallate dhe ëmbëlsira.

 

Vlera usqyese në prodhim 100gr
Energji2582kJ / 623
kcal
Yndyrëra42g
prej të cilëve të nqopura3.7g
Karbohidrate29g
prej të cilëve sheqerëra 1.5g
Proteina18g
Fibra27g
Kripë0.08g