Vitana > Produkte > E-SHITORE > MACA PLUHUR ORGANIK

MACA PLUHUR ORGANIK

899ден

Pluhur maca organik – megadoza e antioksidantëve, pluhur çaji jeshil japonez

– 100% organike
– Antioksidant i fuqishëm
– I pasur me L-teaninë
– Çaj jeshil të cilësisë më të lartë

Sasia neto: 150 gr

Ka stok

Përshkrim

 

Përshkrim i produktit

Maca është forma më e lartë e çajit jeshil.
Bëhet fjalë për gjethe të thata të çajit jeshil, të rritura në hije, të cilave u hiqen venat para përpunimit. Maca është përdorur nga murgjit budistë për shumë vite pas meditimeve të gjata për të përmirësuar përqendrimin dhe pastruar mendjen.
Ndihmon në humbjen e peshës – Ekstrakti i çajit jeshil ndihmon në përshpejtimin e metabolizmit dhe djegies së dhjamit, gjë që kontribuon në humbjen e peshës.
Përmban shumë antioksidantë – Maca përmban një sasi të përqendruar të antioksidantëve, të cilat mund të zvogëlojnë dëmtimin e qelizave dhe të parandalojnë sëmundjet kronike.
Mund të ndihmojë në mbrojtjen e mëlçisë – Mëlçia është thelbësore për shëndetin dhe luan një rol të madh në pastrimin e toksinave, metabolizimin e barnave dhe përpunimin e lëndëve ushqyese. Maca mund të parandalojë dëmtimin e mëlçisë dhe të zvogëlojë rrezikun e sëmundjes së mëlçisë.
Rrit funksionin e trurit
Është treguar se maca rrit vëmendjen, kujtesën dhe kohën e reagimit.
Mund të ndihmojë në parandalimin e kancerit – Maca është e mbushur me përbërës që janë të mirë për shëndetin tuaj, përfshirë disa që janë lidhur me parandalimin e kancerit.
Gjëja më e mirë është që çaji përgatitet lehtë, kështu që mund të përfshihet pa mundim në dietën ditore dhe t’i japë ditës tuaj një aromë shtesë.

Kush duhet ta përdorë?

• të gjithë ata që duan ekuilibër të organizmit
• të gjithë ata që preken nga stresi
• sportistë dhe njerëzit aktivë

Përmbajtja

100% gjethe organike 100% Maca, (Camellia sinensis), pluhur

Si dhe pse janë të mirë?

Duke pirë çaj jeshil maca, ne konsumojmë gjethet e çajit jeshil, por jo vetëm ekstrakte, si në format e tjera të çajit. Prandaj, maca është forma më e fortë e çajit jeshil, dhe për shkak të mungesës së mbetjeve të gjetheve dhe rrënjëve, është specie me cilësinë më të lartë.
Maca dhe përbërësit e saj ndihmojnë në mbrojtjen e mëlçisë, përmirësojnë shëndetin e zemrës dhe madje ndihmojnë në humbjen e peshës.

Përdorimi

Derdhni 60-80 ml ujë të vluar (por jo të zier) mbi 2 g pluhur dhe përzieni.

 

Vlera usqyesenë prodhim 100gr
Energji362 Kcal / 1528 kJ
Yndyrëra2,5-6,5gr
prej të cilëve të nqopura0-0,8gr
Karbohidrate37-53gr
prej të cilëve sheqerëra0-2gr
Proteina24,6-37gr
Fibra7,3-11,3gr
Kripë0,05gr